HVEM ER VI

Om Fremtidslinjen

Fremtidslinjen er en aktiv nærværende STU hvor et stort hjerte, godt humør, socialt netværk og en levende daglig udviklingsproces er omdrejningspunktet i vores ungdomsuddannelse. En STU hvor den unge er i centrum i medskabelsen af en aktivt fremtidig tilværelse. Vores mål er at give den unge mod og ejerskab for egen udvikling og eget liv, så de får mod på at stræbe efter at folde sig ud og nå deres højest mulige potentiale.
Vi har skabt et spændende og imødekommende ungdomsmiljø, hvor den unge bliver godt modtaget, får et stort netværk og hvor alle bliver set og får boostet deres selvværd og livs appetit, og hvor vi forsøger at sluse den unge videre i job, uddannelse eller beskyttet beskæftigelse!
 
  • Morten Ellehauge
    Leder
    Telefon: 2879 2761 morten.ellehauge@koege.dk
  • Michella Thomsen
    Sekretær
    Telefon: 2130 2422 michella.thomsen@koege.dk
  • Signe Odsbøll
    Lærer & vejleder
    Telefon: 2476 3384 signe.odsboell@koege.dk
  • Nichlas Mørk
    Lærer & Vejleder
    Telefon: 4049 4004 niklas.moerk@koege.dk
  • Ida Vinther
    Lærer
    Telefon: 2035 9123 ida.vinther@koege.dk
  • Louise Jørgensen
    Lærer
    Telefon: 2055 4178 louise.joergensen@koege.dk
  • Dan Pedersen
    Teknisk Servicemedarbejder
    Telefon: 5177 9881 dan.bruno.pedersen@koege.dk
  • Rikke Lynge
    Køkkenværksted
    Telefon: 2345 6805 rikke.lynge@koege.dk
  • Per Lorenzen
    Træ & Metal
    Telefon: 2025 6805 per.lorentzen@koege.dk
  • Marianne S. Jensen
    Drama
    Telefon: 2136 4990 marianne.s.jensen@koege.dk
  • Morten Jensen
    It & Medier
    Telefon: 2945 0799 morten.jensen2@koege.dk
  • Amalie Pirani
    It & Medier
    Telefon: 2492 7660 amalie.e.pirani@koege.dk
  • Anna Madsen
    Grøn Service
    Telefon: 2476 3382 anna.maria.madsen@koege.dk
  • Katrine Schønnemann
    Musik
    Telefon: 2035 9111 katrine.schoennemann@koege.dk
  • Stine Gregersen
    Vejleder
    Telefon: 2025 6653 stine.gregersen@koege.dk
  • Lene Mølbak
    Vejleder
    Telefon: 3052 7993 lene.moelbak@koege.dk