HVEM ER VI

Om Fremtidslinjen

Fremtidslinjen er en aktiv nærværende STU hvor et stort hjerte, godt humør, socialt netværk og en levende daglig udviklingsproces er omdrejningspunktet i vores ungdomsuddannelse. En STU hvor den unge er i centrum i medskabelsen af en aktivt fremtidig tilværelse. Vores mål er at give den unge mod og ejerskab for egen udvikling og eget liv, så de får mod på at stræbe efter at folde sig ud og nå deres højest mulige potentiale.
Vi har skabt et spændende og imødekommende ungdomsmiljø, hvor den unge bliver godt modtaget, får et stort netværk og hvor alle bliver set og får boostet deres selvværd og livs appetit, og hvor vi forsøger at sluse den unge videre i job, uddannelse eller beskyttet beskæftigelse!
Dorte L. Henriksen
Leder
Telefon: 2879 2603 mail: dorte.lindegaard.henriksen@koege.dk
Medarbejder
Administrativ medarbejder
Telefon:
Signe Odsbøll
Lærer & vejleder
Telefon: 2476 3384 mail: signe.odsboell@koege.dk
Nichlas Mørk
Lærer & Vejleder
Telefon: 4049 4004 mail: niklas.moerk@koege.dk
Pernille Paulsen
Vejleder
Telefon: 2399 7594 mail: pernille.paulsen@koege.dk
Louise Jørgensen
Lærer
Telefon: 2055 4178 mail: louise.joergensen@koege.dk
Dan Pedersen
Teknisk Servicemedarbejder
Telefon: 5177 9881 mail: dan.bruno.pedersen@koege.dk
Rikke Lynge
Køkken hovedfagslærer
Telefon: 2345 6805 mailadresse: rikke.lynge@koege.dk
Per Lorenzen
Træ & Metal hovedfagslærer
Telefon: 2025 6805 mail: per.lorentzen@koege.dk
Marianne S. Jensen
Drama hovedfagslærer
Telefon: 2136 4990 mail: marianne.s.jensen@koege.dk
Morten Jensen
It & Medier hovedfagslærer
Telefon: 2945 0799 mail: morten.jensen2@koege.dk
Amalie Pirani
It & Medier hovedfagslærer
Telefon: 2492 7660 mail: amalie.e.pirani@koege.dk
Anna Madsen
Praktikassistent/underviser
Telefon: 2476 3382 mail: anna.maria.madsen@koege.dk
Katrine Schønnemann
Musik hovedfagslærer
Telefon: 2035 9111 mail: katrine.schoennemann@koege.dk
Stine Gregersen
Vejleder & Stedfortræder
Telefon: 2025 6653 mail: stine.gregersen@koege.dk
Lene Mølbak
Vejleder
Telefon: 3052 7993 mail: lene.moelbak@koege.dk
Stine Veggerby
Køkken hovedfagslærer
Telefon: 3034 8492 mail: christina.veggerby@koege.dk
Dorte Thorsen
Krea hovedfagslærer
Telefon: 2491 6774 mail: dorte.thorsen2@koege.dk
Scroll to top