HVEM ER VI

Om Fremtidslinjen

Fremtidslinjen er en aktiv nærværende STU hvor et stort hjerte, godt humør, socialt netværk og en levende daglig udviklingsproces er omdrejningspunktet i vores ungdomsuddannelse. En STU hvor den unge er i centrum i medskabelsen af en aktivt fremtidig tilværelse. Vores mål er at give den unge mod og ejerskab for egen udvikling og eget liv, så de får mod på at stræbe efter at folde sig ud og nå deres højest mulige potentiale.
Vi har skabt et spændende og imødekommende ungdomsmiljø, hvor den unge bliver godt modtaget, får et stort netværk og hvor alle bliver set og får boostet deres selvværd og livs appetit, og hvor vi forsøger at sluse den unge videre i job, uddannelse eller beskyttet beskæftigelse!
Dorte Henriksen
Leder

2879 2603
dorte.lindegaard.henriksen@koege.dk

Stine Gregersen
Stedfortræder

2025 6653
stine.gregersen@koege.dk 

Lene Mølbak
Vejleder
3052 7993
lene.moelbak@koege.dk
Søren König
Socialpædagog

2311 6002
soeren.konig@koege.dk

Morten Jensen
Underviser - Mediesport

2945 0799
morten.jensen2@koege.dk

Signe Odsbøll
Underviser - Mediesport

2476 3382
signe.odsboell@koege.dk

Mads Gravers
Underviser - Mediesport

6139 5965
mads.gravers@koege.dk

Rikke Lynge
Underviser - Køkken/Kantinelinjen

2345 6805
rikke.lynge@koege.dk

Stine Veggerby
Underviser - Køkken/Kantinelinjen

3034 8892
christina.veggerby@koege.dk

Rikke Thers Gøttsche
Underviser/Praktikansvarlig - Køkken/Kantinelinjen
Per Lorentzen
Underviser - Værksted/Erhverslinjen

2025 6805
per.lorentzen@koege.dk

Nichlas Mørk
Underviser/Praktikansvarlig - Værksted/Erhverslinjen

4049 4004
niklas.moerk@koege.dk

Jesper Mørk Lorenzen
Underviser - Værksted/Erhvervslinjen

2933 8391
jesper.m.lorenzen@koege.dk

Dorte Thorsen
Underviser - Kreativitetslinjen

2491 6774
dorte.thorsen2@koege.dk

Katrine Schønnemann
Underviser - Kreativitetslinjen

2035 9111
katrine.schoennemann@koege.dk 

Stina Broström
Underviser - Kreativitetlinjen
Dan Pedersen
Tekniske Servicemedarbejder

5177 9881
dan.pedersen@koege.dk

Jeanette Quistgaard
Service Medarbejder

2938 5971
jeanette.quistgaard@koege.dk

Michella Thomsen
Kontorassistent

2130 2422
michella.thomsen@koege.dk

Sofie Ranzau Steinhauer
Kontorelev

3050 6779
sofie.ranzau.steinhauer@koege.dk

Scroll to top