HVEM ER VI

Om Fremtidslinjen

Fremtidslinjen er en aktiv nærværende STU hvor et stort hjerte, godt humør, socialt netværk og en levende daglig udviklingsproces er omdrejningspunktet i vores ungdomsuddannelse. En STU hvor den unge er i centrum i medskabelsen af en aktivt fremtidig tilværelse. Vores mål er at give den unge mod og ejerskab for egen udvikling og eget liv, så de får mod på at stræbe efter at folde sig ud og nå deres højest mulige potentiale.
Vi har skabt et spændende og imødekommende ungdomsmiljø, hvor den unge bliver godt modtaget, får et stort netværk og hvor alle bliver set og får boostet deres selvværd og livs appetit, og hvor vi forsøger at sluse den unge videre i job, uddannelse eller beskyttet beskæftigelse!
Dorte Henriksen
Leder
2879 2603
dorte.lindegaard.henriksen@koege.dk
Stine Gregersen
Stedfortræder
2025 6653
stine.gregersen@koege.dk
Pernille Paulsen
Vejleder
2399 7594
pernille.paulsen@koege.dk
Lene Mølbak
Vejleder
3052 7993
lene.moelbak@koege.dk
Nichlas Mørk
Praktikansvarlig/underviser
4049 4004
nichlas.moerk@koege.dk
Rikke Lynge
Underviser
2345 6805
rikke.lynge@koege.dk
Stine Veggerby
Underviser
3034 8892
christina.veggerby@koege.dk
Per Lorentzen
Underviser
2025 6805
per.lorentzen@koege.dk
Signe Odsbøll
Underviser
2476 3382
signe.odsboell@koege.dk
Morten Jensen
Underviser
2945 0799
morten.jensen2@koege.dk
Amalie Rune
Underviser
2492 7660
amalie.rune@koege.dk
Marianne Søderlind Jensen
Underviser
2136 4990
marianne.s.jensen@koege.dk
Dorte Thorsen
Underviser
2491 6774
dorte.thorsen2@koege.dk
Katrine Schønnemann
Underviser
2035 9111
katrine.schoennemann@koege.dk
Jesper Mørk Lorentzen
Håndværk- og erhvervslinjen
Dan Bruno Pedersen
Servicemedarbejder
5177 9881
dan.bruno.pedersen@koege.dk
Jeanette Quistgaard
Servicemedarbejder
jeanette.quistgaard@koege.dk
Sofie Ranzau Steinhauer
Kontorelev
30506779
sofie.ranzau.steinhauer@koege.dk
Søren König
Socialpædagog
Scroll to top